Wypełnij ankietę i miej wpływ na przestrzeń w Twojej dzielnicy! Ruszają konsultacje społeczne na Stogach

 

Mieszkańcy Stogów mają okazję wypowiedzieć się na temat przyszłości niezagospodarowanego terenu przy ul. Ugory. Ruszyły konsultacje społeczne, które obejmują ankietę oraz warsztaty terenowe.

Przestrzeń o powierzchni ok. 1250 m2 przy ul. Ugory 8 i 9 pełni obecnie głównie rolę parkingu. Marzeniem inicjatorów konsultacji (spółki miejskiej Gdańskie Wody
i Holistycznego Centrum Wsparcia Po Stracie eMOCja) jest, by teren stał się wizytówką Stogów.

– Chcielibyśmy, aby przestrzeń łączyła wiele funkcji. Poza parkingiem mogłaby być miejscem rekreacji czy sąsiedzkich spotkań, a dzięki zielonej infrastrukturze wspierać miasto w adaptacji do zmian klimatu – mówi Eliza Poznańska, specjalistka ds. małej retencji w Gdańskich Wodach. – Liczymy na wsparcie koncepcyjne mieszkańców, którzy najlepiej wiedzą, jaki sposób zagospodarowania terenu będzie im służył.

Rozpoczęła się już pierwsza cześć konsultacji społecznych, która będzie polegać na wypełnieniu ankiety. To proste i szybkie – całość zajmie ok. 5 minut. Ankieta jest dostępna na www.gdanskiewody.pl. Można ją przekazać na 3 sposoby:

  1. wypełnić i wysłać elektronicznie
  2. odebrać i oddać do oddziału Gdańskich Wód przy ul. Kaczeńce 31 lub Holistycznego Centrum Wsparcia Po Stracie eMOCja przy ul. Ugory 9.
  3. pobrać papierową wersję i wypełniony skan odesłać mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ankiety będzie można wypełniać do 6 października. W ramach drugiej części konsultacji 23 października odbędą się warsztaty terenowe, które pozwolą dopracować proponowane wizje.

Konsultacje są prowadzone w porozumieniu z Radą Dzielnicy Stogi.

Teren przy ul. Ugory 8 i9