Trwają zapisy do II edycji konferencji „Zielona Retencja”. Odbędzie się ona w dniach 14-16 czerwca w Gdańsku - Hotel Orle. Tegoroczne hasło to oszczędność dla miast. Do końca kwietnia utrzymujemy niższą cenę pakietu STANDARD PROMO.

Zapisy i najświeższe informacje na temat programu na www.zielonaretencja.pl.

Czeka na Ciebie:

esencja najnowszej wiedzy i doświadczeń z zakresu:

  1. EKOnomicznych i EKOlogicznych sposobów na odciążenie sieci ogólnospławnej.
  2. Dofinansowań unijnych. Specjaliści z Ministerstwa Środowiska i Instytutu Ochrony Środowiska nauczą jak efektywnie skorzystać z programu Feniks.
  3. Renaturyzacji i ochrony terenów podmokłych w miastach.
  4. Sposobów zagospodarowywania zieleni do oczyszczania i magazynowania wód opadowych wykorzystywanych w polskich miastach (wykłady i warsztaty z projektowania).
  5. Efektywności zielonej retencji (warsztaty z modelowania hydrodynamicznego).

najlepsi prelegenci
Wydarzenie poprowadzą przedstawiciele Ministerstwa Środowiska i Klimatu, Wód Polskich, Instytutu Ochrony Środowiska, Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie, Gdańskich Wód, Aquanet Retencja, KEGW, Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Gdańskiej, Wodociągów Miasta Krakowa, Aquanetu S.A, Biura Rozwoju Gdańska, Kancelarii Radców Prawnych CIC, Urzędu Miasta Wrocław, Urzędu Miasta Gdańska i inni najlepsi specjaliści z branży. Chcesz poznać ich nazwiska? Wejdź na www.zielonaretencja.pl

równowaga między teorią i praktyką
Będą zarówno sesje plenarne, panele dyskusyjne, warsztaty jak i spacery terenowe.

prawdziwy obraz wprowadzania zielonych innowacji
Nie zabraknie z życia wziętych przykładów, dobrych praktyk i sukcesów, ale też historii o trudnościach pojawiających się podczas wdrażania zielono-błękitnej infrastruktury.

czas na integracje i nawiązywanie nowych znajomości
Retencyjny Hyde Park na śniadanie, uroczysta kolacja, wycieczki i spacery to dobry sposób na nawiązanie nowych znajomości.

chwile na oddech
W planach są m.in. wycieczki do Rezerwatu Ptasi Raj i po ogrodach deszczowych, a w czasie wolnym wiele możliwości aktywnego spędzania czasu z zachwycającym pejzażem Zatoki Gdańskiej w tle.

Więcej na www.zielonaretencja.pl.

Do zobaczenia w Gdańsku!