Do Koleżanek i Kolegów – wodociągowców, hydrotechników, meliorantów!

W tych smutnych dniach, w wyniku brutalnej agresji putinowskiej Rosji na Wolną Ukrainę niszczone są ukraińskie miasta i zabijani są ich dumni obywatele. Polacy solidaryzują się ze swoimi sąsiadami i w odruchu serca pomagają, udzielając schronienia, pracy a także zasilając zbiórki rzeczowe i finansowe.

3 marca w Kijowie Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełensky powiedział: „My Ukraińcy, nie złamiemy się, nie poddamy się”, „Odbudujemy każdy budynek, każdą ulicę, każde miasto”.

Tak, Wolną Ukrainę trzeba odbudować! Nasi ukraińscy bracia i siostry powinni wiedzieć, że mają dokąd wrócić, a ich kraj będzie jeszcze piękniejszy niż wcześniej i,  że w tym aspekcie również mogą liczyć na nasze wsparcie.

Koleżanki i Koledzy!

Zwracam się do wszystkich inżynierów i techników: POMÓŻMY ODBUDOWAĆ UKRAINĘ PO WOJNIE! ZADEKLARUJMY SWOJĄ POMOC JUŻ DZIŚ! W tych trudnych chwilach dajmy Ukrainkom i Ukraińcom dodatkowe wsparcie i nadzieję na lepsze życie po wojnie, zapewniając, że pomożemy im odbudować kraj z wojennych zniszczeń, gdy tylko ta inwazja się zakończy.

Proszę Was o zgłaszanie swojej chęci i gotowości do wolontariackiej pomocy w odbudowie Ukrainy. Sam już dziś deklaruję pełne zaangażowanie.

W ostatnich latach wielu Ukraińców żyło i mieszkało z nami w Polsce. Swoją pracą pomagali nam budować nasz kraj i nasz dobrobyt. Po wojnie, by mieszkańcy mogli wrócić do normalnego życia, infrastruktura w ukraińskich miastach będzie wymagała szybkiej odbudowy. Znamy się na dostarczaniu wody, odprowadzaniu ścieków, zabezpieczeniach przeciwpowodziowych. Kto, jak nie my!

Nie wiem, ile osób odpowie na ten apel. Wiem jednak, że wielu z nas chce działać. Swoją wiedzą i doświadczeniem, nasza branża może dać Ukrainie nadzieję na nową przyszłość i długoterminową pomoc w odbudowie. Do tego zadania możemy zacząć przygotowywać się już dziś. Wymaga ono organizacji, planowania, być może nauki języka ukraińskiego w potrzebnym zakresie.

Proszę osoby zainteresowane do zgłaszania się na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W zależności od liczby i charakteru zgłoszeń, będę informował o dalszych krokach.

Ukraina będzie musiała odbudować też mosty, drogi czy budynki. Dlatego do organizowania się w celu przygotowania przyszłej pomocy całym sercem zachęcam też inżynierów i techników innych branż. Wspólnie możemy nieść realną fachową pomoc!

Ryszard Gajewski

Prezes Spółki Gdańskie Wody