📢 Zapisy do naszego newslettera ruszyły! 💧

Zarządzamy systemem zagospodarowania wód opadowych – od zbiorników retencyjnych, przez sieci kanalizacji deszczowej, po ogrody deszczowe. Wiemy, że nasz świat się zmienia, a z nim również klimat – adaptujemy się i pomagamy w tym innym, m.in. organizując konferencję „Zielona Retencja”. Czasami słyszymy „ale ja nie mam Facebooka”. W takim razie – od dziś zapraszamy do newslettera!

Majowa ulga po deszczowym kwietniu

Maj przyniósł ulgę po deszczowym kwietniu, który obfitował w wilgoć i pochmurne dni. Nadszedł czas na wiosenne aktywności, bez deszczowych niespodzianek – za to przy szumie fontann!

Debata "Adaptacja do zmian klimatu - odpowiedzialność biznesu" - zapisz się!

W ramach trzeciej edycji Konferencji Zielona Retencja przewidziany jest, jak co roku, otwarty panel, w którym udział wziąć może każdy chętny. Już 21 czerwca, w gdańskim Kunszcie Wodnym, odbędzie się debata pt. "Adaptacja do zmian klimatu - odpowiedzialność biznesu".

 

Atencja! W Gdańsku znów odbędzie się Zielona Retencja

Zielona Retencja to wydarzenie, które wyznacza nowe standardy w podejściu do zagospodarowania i oczyszczania wód opadowych przy wykorzystaniu zieleni. Konferencja odbywa się w Gdańsku – wielokrotnie docenianym za gospodarowanie wodami opadowymi. To tam powstaje najwięcej ogrodów deszczowych, niecek retencyjnych i mini lasów deszczowych. Wydarzenie zaplanowano na 19-21 czerwca 2024 r., aby wyjazd służbowy stał się jeszcze bardziej inspirujący. Organizatorami są Gdańskie Wody, Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie i Gdańska Fundacja Wody. Zapisy na www.zielonaretencja.pl

Kwiecień co deszczem rosi

Pierwsze dni maja zaspokoiły naszą tęsknotę za słonecznymi spacerami po plaży. Jednak w kwietniu 2024 roku gdańszczanie i gdańszczanki musieli zmierzyć się z deszczowymi dniami. Maj otwiera nową kartę, ale zanim w pełni oddamy się wiosennym aktywnościom, przyjrzyjmy się, jak padało w kwietniu.  

Gdańskie fontanny gotowe na majówkę

Wraz z nadejściem wiosny wszystko wraca do życia – również gdańskie fontanny. Ich uruchomienie to nie tylko powrót do estetyki i funkcjonalności, ale także symboliczny znak, że miasto przygotowuje się do letniego sezonu. Jak to wygląda w tym roku?

Powodujesz szkody, gdy wrzucasz chleb do wody

Pieczywo to dla wielu z nas podstawa codziennego menu. Wykorzystanie jego resztek do karmienia skrzydlatych traktujemy jako sposób na ich wsparcie, a jednocześnie niemarnowanie jedzenia. Tymczasem zamiast pomagać, szkodzimy – zarówno ptakom, jak i środowisku.

Konferencja „Woda dla pokoju. Dostępność i zanieczyszczenia”

Zapraszamy na konferencję organizowaną w ramach obchodów Światowego Dnia Wody „Woda dla pokoju. Dostępność i zanieczyszczenia”. Wydarzennie odbędzie się 22 marca 2024 r. w Sali Teatralnej Domu Technika NOT w Gdańsku w godz. 9.30-16.00.

Zapraszamy na Akcję Sadzenia Miejskiego Mikrolasu!

Miasto Gdańsk i Zakład Utylizacyjny zapraszają do akcji sadzenia Miejskiego Mikrolasu. Wspólnie z lokalną społecznością posadzimy blisko 600 drzew i krzewów, tworząc nowy, zielony zakątek w sercu dzielnicy Piecki-Migowo.

4 szkoły pojadą do Trondheim - klimatyczny konkurs rozstrzygnięty

Konkurs “Chrońmy klimat metropolii” rozstrzygnięty 🥳 Swoje ekoinicjatywy zgłosiło 93 uczniów z 28 metropolitalnych szkół.  Na wycieczkę do Trondheim w Norwegii pojadą 4-osobowe zespoły z VII LO w Gdańsku, Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie, Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Gdyni i Szkoły Podstawowej w Sztutowie.

Strona 1 z 5