Konkurs “Chrońmy klimat metropolii” rozstrzygnięty 🥳 Swoje ekoinicjatywy zgłosiło 93 uczniów z 28 metropolitalnych szkół.  Na wycieczkę do Trondheim w Norwegii pojadą 4-osobowe zespoły z VII LO w Gdańsku, Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie, Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Gdyni i Szkoły Podstawowej w Sztutowie.

Wielkie gratulacje dla zwycięzców! 👏 Wasze projekty pokazały, jak ważną rolę odgrywa edukacja klimatyczna. Dziękujemy też wszystkim nauczycielom, którzy wsparli uczniów w przygotowaniu tych inspirujących inicjatyw. Jesteśmy dumni z Waszej pracy i zaangażowania. Pokazaliście, że młodzi ludzie mają potencjał, aby zmieniać świat na lepsze! 

“Klimat w szkołach metropolii” realizowany jest w ramach programu Środowisko, Energia i Zmiany klimatu. Blisko 3,5 mln zł dofinansowania pochodzi ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz budżetu państwa. Metropolia Gdańsk-Gdynia-Sopot realizuje go we współpracy z partnerem merytorycznym Gdańskie Wody oraz z partnerem zagranicznym International Development Norway. Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

📸 Fot. Konrad Kędzior

Instagram: www.instagram.com/klimat_w_szkolach_metropolii/

Facebook: www.facebook.com/KlimatwSzkolach

WWW: www.klimatwszkolach.pl