Struktura organizacyjna

Ryszard Gajewski – Prezes Zarządu

Ryszard Gajewski – Prezes Zarządu

Wcześniej pełnił funkcję dyrektora ds. techniczno-operacyjnych w spółce Gdańska Infrastruktura Wodociągowo Kanalizacyjna sp. z o.o. gdzie odpowiadał za całokształt spraw technicznych oraz pełnił nadzór nad realizowanymi przez GIWK inwestycjami. Pełnił również funkcję Pełnomocnika ds. realizacji projektu, nadzorując realizację Gdańskiego projektu wodno-ściekowego i kolejnych jego etapów.

Ukończył  Politechnikę Gdańską na Wydziale Hydrotechniki Politechniki Gdańskiej. Posiada uprawnienia budowlane oraz tytuł Master of Business Administration uzyskany na Uniwersytecie Gdańskim. Pasjonat zagadnień związanych z wodą, zmianami klimatu i tenisem.

58 323 34 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Szpakowski ramka bez ta

Wojciech Szpakowski – Dyrektor ds. Technicznych

Dr inż. inżynierii środowiska oraz inż. budownictwa, adiunkt dydaktyczny w Katedrze Hydrotechniki Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej. Jako autor lub współautor przygotował około 50 publikacji naukowych oraz dydaktycznych z zakresu hydrauliki, hydrologii, hydrogeologii oraz ponad 20 dzieł eksperckich (w tym opinie hydrologiczne wykorzystywane w postępowaniach administracyjnych oraz sądowych). Współautor książki: "System Powierzchniowej Retencji Miejskiej w Adaptacji Miast do Zmian Klimatu", wyd. PG 2019 r. Aktualnie prowadzi przedmioty: Melioracje i Odwodnienia, Prawo Wodne. Jest wykładowcą studium podyplomowego: "Współczesne metody hydrologii inżynierskiej w gospodarce wodnej", realizowanego na Politechnice Gdańskiej.

Małgorzata Rauland – p.o. Dyrektor ds. Rozwoju

 

Zakrzewski frame bez ta

Leszek Zakrzewski – Dyrektor ds. Eksploatacji

Absolwent Akademii Rolniczej w Poznaniu, związany z Gdańskimi Wodami od ponad 20 lat. W 2013 roku został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego, Złotym Medalem za Długoletnią Służbę, za wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. W 2018 roku otrzymał od Prezydenta Miasta Gdańska medal za zasługi dla obrony przeciwpowodziowej Miasta Gdańska. Podczas jego kadencji miasto, od pamiętnej powodzi w 2001 roku, zwiększyło swoją retencję ponad pięciokrotnie, osiągając obecnie blisko 750 tys. m³ retencji zbiornikowej, na którą składa się ponad 50 zbiorników. Na co dzień zarządza prawie 100-osobowym zespołem, który każdego dnia dba o bezpieczeństwo przeciwpowodziowe miasta. Zespół specjalistó zapoczątkował proces zmian w podejściu do wody deszczowej, zatrzymując ją w miejscu wystąpienia w nieckach retencyjnych i ogrodach deszczowych. Co roku Dział Eksploatacji realizuje kilka takich projektów w mieście, co pozwala spowolnić spływ wody do dolnych rejonów miasta; co przy różnicach wysokościowych wynoszących ponad 100 m jest dużym ułatwieniem. Leszek Zakrzewski jest także współinicjatorem budowy Miejskiego Magazynu Przeciwpowodziowego, jednego z najlepiej wyposażonych tego typu obiektów w kraju.