Gdańsk obronił tytuł Lidera Rankingu Water City Index 2022!

Komisja ekspertów rankingu Water City Index, po raz drugi z rzędu, doceniła gdańskie osiągnięcia w  gospodarowaniu wodą, ponownie przyznając miastu pierwsze miejsce wśród polskich Metropolii!

Gdańskie Wody przyjazne owadom

Obiekty ochrony przeciwpowodziowej - zbiorniki retencyjne czy ogrody deszczowe na stałe wpisały się w tkankę miejską stając się miejscami rekreacji, dostosowanymi do potrzeb mieszkańców. Teraz będą sprzyjać także najmniejszym
z nich… - owadom!

Trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2023

Głosowanie trwa od 26 września do 10 października.

Gdańsk krajowym liderem zielonej retencji

Gdańska gospodarka wodna najlepsza w Polsce wg konkursu ECO-MIASTO. Jury doceniło m.in. proekologiczne zarządzanie wodami opadowymi.

Ostrzeżenie meteorologiczne - 16.08.2022

IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla Miasta Gdańska o burzach z intensywnymi opadami deszczu. Ostrzeżenie wydane zostało do godziny 24:00 w dniu 16.08.2022 r. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 do 40 mm oraz porywy wiatru sięgające 95 km/h. Miejscami możliwe jest wystąpienie gradu. 

Ulewny deszcz nad Trójmiastem

Burza z ulewnym deszczem, gradem, silnymi porywami wiatru przeszła przez Gdańsk w poniedziałek, 15 sierpnia, w godzinach wieczornych. Pierwszy raz w tym sezonie odnotowano opad nawalny, który objął ponad 10 gdańskich dzielnic.

Gdańsk wciąż pomaga
Zbombardowane budynki mieszkalne w Borodziance. Mat. fot. R. Gajewski, Gdańskie Wody.

Od kilku miesięcy Gdańsk konsekwentnie wspiera Ukrainę oraz jej mieszkańców. Organizowane są zbiórki, pomoc rzeczowa, edukacyjna. Gdańsk także wspiera ukraińską branżę wodociągową, która w wyniku rosyjskiej inwazji doznała ogromnych szkód. Właśnie rusza zbiórka pieniędzy na wóz asenizacyjny do bieżącego usuwania zatorów i odbioru ścieków w jednym z najbardziej zniszczonych miast – Borodziance.

Święto Wolności i Praw Obywatelskich

4czerwca A3 1

Więcej informacji TUTAJ

Jaki będzie Park Południowy? Wyniki konsultacji społecznych i piknik już 7 maja

W sobotę (7 maja) zostaną zaprezentowane wyniki konsultacji społecznych Parku Południowego. Spotkanie odbędzie się przy zbiorniku retencyjnym Świętokrzyska II, towarzyszyć mu będzie wiele atrakcji, w tym wspólne sadzenie kwiatów i krzewów. Spotkanie odbędzie się w godz. 12 - 14.

Nie ma wiosny bez miejskich fontann

Gdy zaczynają tryskać wodą to znak, że wiosna rozkręca się na dobre, a majówka jest naprawdę blisko. Nie inaczej jest w tym roku. Po zimowym odpoczynku gdańskie fontanny wracają do pracy.

Strona 1 z 4