Trwają zapisy na II edycję Konferencji Zielona Retencja

Trwają zapisy do II edycji konferencji „Zielona Retencja”. Odbędzie się ona w dniach 14-16 czerwca w Gdańsku - Hotel Orle. Tegoroczne hasło to oszczędność dla miast. Do końca kwietnia utrzymujemy niższą cenę pakietu STANDARD PROMO.

QUIZ edukacyjny zakończony - Miasto owaDOM

Dzięki pracy dzikich zapylaczy możemy cieszyć się smakiem truskawek, jabłek, ogórków czy fasoli. O tym w jaki sposób pracują owady i jak o nie dbać uczy nasz QUIZ. Uważni nie powinni mieć problemu z udzieleniem prawidłowych odpowiedzi - pytania są połączone z materiałami edukacyjnymi.

Gdańsk obronił tytuł Lidera Rankingu Water City Index 2022!

Komisja ekspertów rankingu Water City Index, po raz drugi z rzędu, doceniła gdańskie osiągnięcia w  gospodarowaniu wodą, ponownie przyznając miastu pierwsze miejsce wśród polskich Metropolii!

Gdańskie Wody przyjazne owadom

Obiekty ochrony przeciwpowodziowej - zbiorniki retencyjne czy ogrody deszczowe na stałe wpisały się w tkankę miejską stając się miejscami rekreacji, dostosowanymi do potrzeb mieszkańców. Teraz będą sprzyjać także najmniejszym
z nich… - owadom!

Trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2023

Głosowanie trwa od 26 września do 10 października.

Gdańsk krajowym liderem zielonej retencji

Gdańska gospodarka wodna najlepsza w Polsce wg konkursu ECO-MIASTO. Jury doceniło m.in. proekologiczne zarządzanie wodami opadowymi.

Ostrzeżenie meteorologiczne - 16.08.2022

IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla Miasta Gdańska o burzach z intensywnymi opadami deszczu. Ostrzeżenie wydane zostało do godziny 24:00 w dniu 16.08.2022 r. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 do 40 mm oraz porywy wiatru sięgające 95 km/h. Miejscami możliwe jest wystąpienie gradu. 

Ulewny deszcz nad Trójmiastem

Burza z ulewnym deszczem, gradem, silnymi porywami wiatru przeszła przez Gdańsk w poniedziałek, 15 sierpnia, w godzinach wieczornych. Pierwszy raz w tym sezonie odnotowano opad nawalny, który objął ponad 10 gdańskich dzielnic.

Gdańsk wciąż pomaga
Zbombardowane budynki mieszkalne w Borodziance. Mat. fot. R. Gajewski, Gdańskie Wody.

Od kilku miesięcy Gdańsk konsekwentnie wspiera Ukrainę oraz jej mieszkańców. Organizowane są zbiórki, pomoc rzeczowa, edukacyjna. Gdańsk także wspiera ukraińską branżę wodociągową, która w wyniku rosyjskiej inwazji doznała ogromnych szkód. Właśnie rusza zbiórka pieniędzy na wóz asenizacyjny do bieżącego usuwania zatorów i odbioru ścieków w jednym z najbardziej zniszczonych miast – Borodziance.

Święto Wolności i Praw Obywatelskich

4czerwca A3 1

Więcej informacji TUTAJ

Strona 1 z 4