W tym roku marzec nie odbiega zanadto od wieloletniego standardu opadowego, choć 2 stacje zdecydowanie się wyróżniły. Trzeci miesiąc 2021 klasyfikujemy więc (zgodnie ze skalą Radomskiego i Tomaszewskiej) jako NORMALNY.
Na wybranych stacjach naszego monitoringu spadło:
OLIWA: 35,1 mm wody
WRZESZCZ-REJA: 30,9 mm
MATEMBLEWO: 33,5 mm
DOLNE MIASTO: 22,9 mm
TRAKT ŚW. WOJCIECHA: 20,9 mm
I właśnie 2 ostatnie stacje zasługują na wspomniane wyróżnienie, zanotowały bowiem wielkości opadów aż o ok. 30% mniejsze od średniej dla Gdańska.
Począwszy od 2007 r., marzec był w naszym mieście najczęściej po mokrej stronie mocy, a konkretnie kolejno: wilgotny, skrajnie wilgotny, skrajnie wilgotny, normalny, suchy, suchy, normalny, bardzo wilgotny, wilgotny, suchy, normalny, wilgotny, wilgotny, normalny i znów normalny.
 
 

Spółka Gdańskie Wody wraz z Gdańską Infrastrukturą Wodociągowo – Kanalizacyjną są partnerami
w międzynarodowym projekcie badawczym FanpLESStic-sea, którego celem jest zmniejszenie ilości mikroplastiku w wodach Morza Bałtyckiego.

UWAGA⚠️Wysoce zjadliwa grypa ptaków❗

➡️ Ostrzeżenia na wszystkich wejściach na plaże, przy miejskich zbiornikach retencyjnych i w okolicach zbiorników wodnych, zlokalizowanych w gdańskich parkach. 

Tymczasowe zasady funkcjonowania spółki

Bardzo cenimy sobie osobisty kontakt z naszymi Klientami, ale w tym wyjątkowym czasie apelujemy o zastąpienie go telefonem bądź wiadomością e-mailową. Prosimy także o zapoznanie się z nowymi zasadami funkcjonowania spółki i wyrozumiałość.

Czas ferii i śnieżna aura sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Aby zimowy odpoczynek był bezpieczny, nie wchodźmy na pokryte lodem zbiorniki retencyjne – zwłaszcza podczas odwilży. Pamiętajmy, że lód na zamarzniętych stawach ma zaledwie kilka centymetrów grubości, a głębokość zbiorników sięga nawet trzech metrów.

Tymczasowe zasady funkcjonowania spółki

Gdańskie podsumowanie opadowe 2020

Choć pod wieloma względami był bardzo nietypowy, pod względem deszczu miniony rok okazał się w Gdańsku przeciętny. Charakteryzowała go duża zmienność przestrzenna opadu, idąca w parze ze zróżnicowaniem wysokościowym położenia naszego miasta.